Telefondan Instagram Hesap Silme

Teknolojinin gelişmesi ve ucuzlamasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de akıllı telefon kullanımı üst seviyelere çıktı. Günümüzde hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu var. Bu telefonların İnternet’e bağlanmasıyla birlikte, insanlar çeşitli sosyal paylaşım sitelerine üye oldular. Paylaşımlar arttı ve iletişim kolaylaştı. Ülkemizde en çok kayıt olunan platformların başında Instagram geliyor. Türkiye’de milyonlarca kişinin telefonunda Instagram uygulaması yüklü ve bu uygulama aktif olarak kullanılıyor. Peki, bu platformda bulunan herkes hayatından memnun mu? Elbette hayır! Bazı Instagram kullanıcıları çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek istiyor. Söz konusu kullanıcılar için bu başlıkta telefondan Instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Telefondan Instagram hesabı nasıl silinir?

İşlemi akıllı telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan kolayca yapabilirsiniz. İşleme başlamadan önce Instagram giriş bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesabınıza yeni şifre atayabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum

Hazırsanız başlayalım. İlk olarak akıllı telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın. Tarayıcının adres çubuğuna www.instagram.com yazın. Açılan pencereyi biraz aşağıya doğru kaydırın ve “Hesabın var mı? Giriş yap.” bağlantısına dokunun. Ardından açılan pencereye kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve profilinizi açın. Profilinizi açtıktan sonra aşağıdaki bağlantılara tıklayarak hesap silme işlemine devam edin.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki: https://www.instagram.com/accounts/…

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki: https://instagram.com/accounts/…

Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda açılan sayfada hesap silme nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir. Ayrılma nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi girmeniz gereken bir kutucuk açılacak. Bu kutuya hesabınızın şifresini girin ve hesap silme düğmesine tıklayın. Böylelikle hesabınızı cep telefonunuz üzerinden silmiş olursunuz.

Hesabınızı telefon üzerinden silmek biraz zordur. İşlemi bilgisayar üzerinden kolayca gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

ÖNEMLİ: Hesabını geçici olarak silenler kullanıcı adı ve şifresini güvenli bir yere kaydetsinler. Çünkü ilerdede hesaplarını kurtarmak istediklerinde bu bilgiler lazım olacak.

Silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Hesap silme işlemini tamamladınız ama belirli bir süre sonra kararınızdan vazgeçtiniz ve hesabınızı kurtarmak istiyorsunuz. Bu durumda geçici olarak hesabını silen kullanıcıların endişe etmesine gerek yok. Bu kullanıcılar istedikleri zaman kullanıcı adı ve şifreleriyle hesabına giriş yaparak, Instagram’ı kullanmaya kaldıkları yerden devam edebilirler.

Peki hesabını kalıcı olarak silen kullanıcılar hesabını nasıl kurtarır? Bu kullanıcılar için Instagram belirli bir süre tanır. Bu süre 30 gündür. 30 günlük süre boyunca hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak Instagram hesap silme işlemini iptal edebilir ve Instagram’ı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hesabınızı sildikten sonra 30 gün geçerse hesabınızı asla kurtaramazsınız. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

Instagram hesabınızı sildiniz zaman aşağıdakiler de silinir:

  1. Fotoğraf ve videolarınız 
  2. Beğenileriniz, beğendikleriniz
  3. Yaptığınız yorumlar ve paylaşımlarınıza yapılan yorumlar
  4. Profiliniz kimse tarafından görüntülenemez.

Hesabınız kalıcı olarak silindiğinde, hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinir. Bu verilerin kurtarılması mevzu bahis değildir.

Telefondan Instagram Hesap Silme” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.