Instagram’ın Kurucusu Kim?

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşmanıza imkan sağlayan bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Instagram, kullanıcılarına çektikleri fotoğraf ve videolar üzerinde filtreler ile değişiklik yapma imkanı tanımaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir.

Instagram, 6 Ekim 2010 tarihinde Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuştur. 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Yani Instagram uygulaması şuanda Facebook anonim şirketine aittir. Instagram, Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcı sayısına sahipti. Facebook tarafından satın alınan uygulamanın kullanım sayısı çok hızlı bir şekilde arttı. 2016 yılı verilerine göre Instagram’ın 500 milyonun üzerinde kullanıcısı var.

Kurucuları Yakından Tanıyalım

Daha önce de belirttiğimiz gibi Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. Şimdi sosyal medya dünyasına Instagram gibi bir uygulamayı kazandıran bu arkadaşları daha yakından tanıyalım.

Kevin Systrom

Kevin Systrom

Kevin Systrom

Kevin Systrom, 30 Aralık 1983’te Massachusetts eyaletinin Holliston şehrinde dünyaya gelmiştir. Systrom, Massachusetts’teki Concord’da bulunan Middlesex School’da bilgisayar programcılığı okudu. Kendisi başarılı bir girişimci ve bilgisayar programcısıdır.

Mike Krieger

Mike Krieger

Mike Krieger

Mike Krieger, Brezilya’lı bir girişimci ve bilgisayar mühendisidir. 4 Mart 1986 yılında Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde dünyaya gelmiştir. 2004 yılında Stanford Üniversitesi’ne katılmak için California’ya taşınmıştır. Kevin Systrom ile burada tanışmışlardır.

Instagram’ın Kurucusu Kim?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.