Instagram Hesap Silme

Instagram, arkadaşlarınızla ve diğer kullanıcılarla fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın dünya genelinde 400 milyon kullanıcısı vardır. Ülkemizde de milyonlarca aktif kullanıcı ile sosyal paylaşım siteleri arasında başı çekmektedir. Peki bu kadar çok kullanıcının olduğu bir uygulamadan herkes memnun mu? Böyle bir şey mümkün değil! Bazı kullanıcılar gizlilik, güvenlik ve şarj sorunları gibi nedenlerle Instagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyor. Bu makalemizde çeşitli nedenlerle hesabını silmek isteyen Instagram kullanıcılarına yardımcı olacağız.

Instagram Hesabınızı Kolayca Silebilirsiniz

Instagram hesap silme işlemi çok basittir. İşleme başlayabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Hesabınızın şifresini bilmiyorsanız “INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM” başlıklı yazımızı okuyarak hesabınıza kolayca yeni şifre atayabilirsiniz.

Hesabınızı hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan kolayca silebilirsiniz. İşlemi telefon ve bilgisayar için ayrı ayrı anlattık. Ayrıca Instagram hesabınızı geçici olarak ve kalıcı olarak silebilirsiniz. Aşağıdaki düğmeleri kullanarak hesabınızı silme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silme

Geçici Olarak Instagram Hesap Silme

Telefondan Instagram Hesap Silme

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

Hesabınızın silinmesi ile ilgili tüm detayları yukarıdaki bağlantılardan bulabilirsiniz. Yukarıdaki bağlantıları kullanarak hesabınızı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan geçici veya kalıcı olarak silebilirsiniz. Konuyla ilgili problem yaşarsanız ilgili başlığın altında bulunan yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Instagram hesabımı sildiğimde ne olur?

Instagram Hesap Silme

Instagram hesap silme işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Instagram hesabı nasıl silinir?” sorusu cevaplanıyor. Hesap silme linki paylaşılıyor.

Yukarıdaki bağlantıları kullanarak hesabınızı kolayca sildiniz. Şimdi de hesabınızı sildiğiniz zaman ne olduğunu merak ediyorsunuz. Bildiğiniz üzere iki çeşit Instagram hesap silme işlemi var. Bu iki işlemi ayrı ayrı açıklayalım.

Geçici Olarak Silinen Hesaplar

Çoğu kullanıcı bu işlemi Instagram hesap dondurma olarak bilmektedir. Bu yöntemi kullananlar genellikle bir süre ortadan Instagram kullanmaya ara vermek isteyenlerdir. Geçici olarak silinen hesaplar kimse tarafından görüntülenemez. Bu hesaba ait fotoğraf, video, yorum ve beğeni gibi veriler Instagram sunucularında saklanır ama kullanıma sunulmaz. Bu yöntemde hesabını aktif hale getirmek çok basittir. Tek yapılması gereken kullanıcı adı ve şifreyle hesaba giriş yapmaktır. Hesabına giriş yapanlar Instagram’ı kullanmaya kaldıkları yerden devam edebilirler. Hesabınızı geçici olarak silmeden önce bilmeniz gerekenler:

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi güvenli bir yere kopyalayın.
  2. Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.

Kalıcı Olarak Silinen Hesaplar

Bu işlem Instagram’ı geri dönmemek üzere terk eden kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Instagram kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması için kullanıcıya 30 günlük süre tanır. Bu süreyi çeşitli ihlallerin önüne geçmek için ve kullanıcıların fikir değiştirme ihtimaline karşı vermektedir. Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra 30 gün içerisinde hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. Size verilen süre dolduğunda hesabınızı kurtaramazsınız. Bu nedenle kalıcı olarak hesap silme işlemini yapmadan önce iyi karar vermelisiniz. İşlemi iptal etmek için 30 günlük süre zarfında hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Kalıcı olarak sildiğiniz hesabınız ile ilgili şu hususları bilmenizde fayda var:

  1. Sildiğiniz hesabın kullanıcı adını tekrar kullanamazsınız.
  2. Hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinir.
  3. Silinen verilerin kurtarılması mümkün değildir.

Arama Sonuçlarında Çıkan Instagram Hesapları

Kullanıcıların çoğu hesabını sildikten sonra Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında isimlerini aratıyorlar. Bu arama motorlarının ön belleğinde hesabın profil fotoğrafı ve bağlantısı kaydedildiği için bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız oluyor. Bu kullanıcılar şahıslarına veya firmalarına ait sonuçları hemen kaldırmak için ilgili arama motoruyla iletişime geçmek zorundasınız. Hakkınızda çıkan ve instagram.com uzantılı sonuçlar belirli bir süre sonra sistem tarafından otomatik olarak arama sonuçlarından çıkarılacaktır. Bu nedenle arama sonuçlarında çıkan instagram.net uzantılı sonuçlarınızın silinmesi için sabırlı olmanız gerekmektedir.

Instagram Hesap Silme” üzerine bir düşünce

  1. Celalettin Nas

    Sayenizde uzun zamandır başımı ağrıtan sorunumu hallettim. Emek verip, hesap silme işlemini bu kadar detaylı anlattığınız için teşekkür ederim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.