Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

Ülkemizde birçok insan Instagram uygulamasını aktif olarak kullanıyor. Bu kullanıcılar arasında bazıları gizlilik, güvenlik ve diğer sebeplerle hesabını silmek istiyor. Bu yazımızda söz konusu kullanıcılar için bilgisayardan Instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Bilgisayardan Instagram hesabı nasıl silinir?

Hesap silme işleminiz masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı kullanarak kolayca silebilirsiniz. İşleme başlayabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Hesabınıza giriş yapamıyorsanız “INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız, işleme devam edebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın. Ardından adres çubuğuna www.instagram.com yazın ve siteye giriş yapın. Siteye giriş yaptıktan sonra açılan profilinize giriş yapın. Eğer hesabınıza Facebook ile kayıt olduysanız, sayfanın üst kısmında bulunan “Facebook ile Giriş Yap” düğmesini kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme bağlantılarından biri kullanarak hesabınızı silebilirsiniz.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki: https://www.instagram.com/accounts/…

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki: https://instagram.com/accounts/…

Instagram’da hesabınızı iki şekilde silebilirsiniz. Hesabınızı hem geçici olarak hem de kalıcı olarak silmek için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

Hesabımı geçici olarak sildiğim zaman ne olur?

Hesabınızı geçici olarak sildiğiniz zaman başkaları hesabınıza ait verileri görüntüleyemez. Ortadan kaybolmuş olursunuz. Beğenileriniz, yorumlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve diğer verileriniz ulaşılamaz hale gelir. Bir süreliğine Instagram kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar hesabını geçici olarak silmektedir. Geçici olarak silinen hesapların kurtarılması (aktif hale getirilmesi) çok kolaydır. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak Instagram’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fotoğraflarınız, videolarınız, beğenileriniz, yorumlarınız ve diğer tüm verileriniz hesabınıza geri yüklenecektir. Bazı kullanıcılar verilerinin yüklenmediğinden şikayetçi oluyor. Bu işlem bazı hesaplar için zaman alabilmektedir. Bu nedenle hesabınız aktif hale geldikten sonra sabırlar verilerinizin yüklenmesini beklemelisiniz.

ÖNEMLİ UYARI: Hesabınızı silmeden önce hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinize erişim sağladığınızdan emin olun. Ayrıca hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini güvenli bir yere kaydedin. Instagram’a tekrar dönmek istediğinizde çeşitli sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu uyarıyı dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Hesabımı kalıcı olarak sildiğim zaman ne olur?

Kalıcı olarak silme işlemi Instagram’dan tamamen kurtulmak isteyen ve geri dönmeyi düşünmeyen kullanıcılar tarafından uygulanmaktadır. Kalıcı olarak silinen hesaplara ait veriler hesap silme işleminden otuz gün sonra Instagram sunucularından silinir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

Bu işlemi yaparken Opera, Safari, Yandex veya Chrome İnternet tarayıcılarından birini kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme” üzerine bir düşünce

  1. Cihat Ünüvar

    Bu kadar kolay olacağını hiç tahmin etmiyordum. Verdiğiniz bağlantılar sayesinde hesabımı hiç zorlanmadan kapattım. Sayenizde Instagram profilime ve profilime bağlı verilere ne olduğunu da biliyorum. Böylesine faydalı bir yazı yazdığınız için teşekkürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.